İçerik Üreticileri Parayı Kolay mı Kazanıyor?

İçerik Üreticileri Parayı Kolay mı Kazanıyor?

sorusu hepimizin aklında   arkadaşlar kime sorarsanız sorun isterseniz sokaktan bir kişi çevirin isterseniz de çevrenizdekilere bu soruya sorun %98 kadarı " İçerik Üreticileri Parayı Kolay mı Kazanıyor?" sorusuna evet abi ben de blogger, youtuber, tiktoker olacağım gibi cümleler kurarlar bir hevesle başlayıp sonra başaramadıklarında kolay olmadığını anlarlar ve kanalı, işi yarım bırakırlar Peki başarının sırrı nedir?

Aslında başarının sırrı çok basit bu sadece içerik üretme konusunda da değil her koşulda fakat biz şu an sadece İçerik Üretmenin başarısı nedir ondan bahsedeceğiz.

İşte Birkaç Altın Kural!

1. Sabretmek

Aslında bu işe başlayanların çoğu 14.6 mn. abone ile başlamıyorlar onlarda sizler bizler gibi 0'dan başlayıp emek vererek ilerliyorlar. Size daha somut bir örnek vermem gerekirse; bir bebeğinizin olduğunu düşünün bebek yürümeye hemen başlayamaz değil mi? çünkü önce emeklemeye başlayıp sonra yavaş yavaş alışarak ayağa kalkmayı başarabilir. O yüzden bu sektörde olmayı istiyorsanız sabırlı olmak zorundasınız İçeriklerinizi yükleyip beklemek şimdilik başarınız için yeterli olacak unsurlardan biridir.

2. Özgün Olmak

İçerik Üretmenin hangi dalında olursanız olun ister youtuber isterseniz bogger hiç fark etmez! Bir içerik üretmeniz gerekiyorsa mutlaka özgün olmaya çalışın özgün içerik sizleri mutlaka yükseltecektir. Eğer aklınıza içerik fikri gelmiyorsa diğer kaynaklardan esinlenmeyi çekinmeyin lakin kopyala - yapıştır mantığını da benimsemeyin üzerine sizde bir şeyler koyun yaratıcı olmaktan çekinmeyin.

3. Sizin Gibi Kanallar İle İrtibatta Kalmak

Küçük bir kanalsanız çok büyümemiş, kurumsallaşmamış kanallar, bloggerlar ile iletişime geçip beraber bir proje yürütmeye çalışın. İrtibata geçtiğiniz kanal, blog dolayısıyla istatistiklerinizde büyüme göreceksiniz.

4. Rekabet

Rekabete girmekten korkmayın çünkü çoğu yarışma size fayda sağlayacaktır. aynı tarzda, kategoride olan kanalları, blogları takip edin.

5. Trend'i, Gündemi Takip Edin

Trendleri, Gündemi kaçırmayın olayları takip ederek düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmemek aktif olmak daima size yarar sağlayacaktır.

6. Reklam Vermek

Reklam vermek kulağınıza hile gibi geliyor olabilir fakat imkanınız varsa reklam vermek tanınmaya yardımcı olacak ve kitlelere kendinizi fark ettirdiğiniz için ben geldim! diyebileceksiniz. İnsanlar sizi fark edip, düşüncelerinizi, içeriklerinizi merak edeceklerdir.

Eğer Altın kuralların hemen hemen hepsine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız durmayın o halde hemen bir kanal, blog açarak insanların sizi keşfetmesini bekleyin.

Sizlere " İçerik Üreticileri Parayı Kolay mı Kazanıyor?" sorusunu ele almaya çalıştık ve sizlere bu sektörde yer edinmek istediğinizde hangi zorluklarla karşı karşıya geleceğinizi göstermek istedik. Haliyle İçerik üreticileri parayı kolay mı kazanıyor sorusuna bizce hayır derdik peki ya sizler ne düşünüyorsunuz? bize bildirmekten çekinmeyin!

Anasayfa

İnstagram Hesabım

Twitter Hesabım